elu talus 2

Siinseid hommikuid on kahte sorti.
Ühed on need, kui tuleb poole seitsmeks tekkida hommikusöögile ja siis minna hommikusele lüpsile. Teised on sellised, kus saab kauem magada, aga soovitavalt mitte nii kaua, et ei jõuaks enne taluniku ärkamist toituda ja täis kohvitassiga tagasi oma tuppa varjuda. Talunik ärkab reeglina üheksast, aga esineb ka anomaaliaid varasema ärkamise näol. Talunik ei ole otseselt paha inimene, aga … Võib-olla sellest edaspidi. Pikka hommikut saab kasutada internetis asjade tegemiseks ja raamatulugemiseks.
Köök on vaatega kolmes suunas. Ilm on kogu aeg näha. Näiteks üle oru mäeküljel riba päikesevalgust, mis paistaks justkui uksepraost. Mõnel hommikul lehti puudelt rebiv tuul. Maja ümber kasvab paar paju.
Mitme päeva pärastlõunad ja õhtud kulusid aasta suurprojektile ehk lauda sõnnikust puhtaks kraapimisele, abiks kraabits ja survepesur. Sügaval sita sees olemine sai täiesti uue tähenduse. Üldiselt eraldati lehmad puhastatavalt alalt mujale, aga ühe õhtupooliku veetsin ka pesuriga lehmade vahel trügides, et saada puhtaks kioskiks nimetatavat atribuuti ja selle ümbrust. Kioskist saavad lehmad jõusööta või pähkleid nagu Mari neid nimetab. Lehma kaelas olev rihm ütleb masinale, kui palju keegi tohib saada. Osad lehmad taganesid pahiseva veepilve eest, teised, Islandi ilmas karastunud, talusid vett stoilise rahuga. Kui seinad, põrandad ja metallpiirded on puhtaks küüritud, siis lehmad vaevaga saavutatud puhtust ei hinda ja pasandavad kärmelt kõik jälle täis.
Ühe päeva sisustas lehmade karjamaadelt äratoomine. Paar punti lehmi, keda pole vaja lüpsta, on veetnud suve karjamaadel. Ülemise karjamaa omad olid kohe ootusärevalt kogunenud värava juurde ja päike pani nende laialiaetud kõrvad servadest helendama. Týra tormas niisama ringi, aga Þruma ajas asjalikult viimast lehma kodu suunas.
Paaril õhtul laudast tulles on taevas olnud näha virmalisi, mis ilusti virtsalombis peegelduvad.
Eelmine
tants ja õlu
Järgmine
elu talus 3

Kommentaarid

  • Kylli  •  3. oktoober 2019
    See T tähega koer on tark nagu Tups?
  • Katariina  •  3. oktoober 2019
    Jaa, Tupsu tarkus kuluks majarahval marjaks ära ;)

Lisa kommentaar

Email again: