elu talus 3

Elu talus kulgeb harjunud rütmis.
Mari on meid Clairega lõpuks nii hästi välja koolitanud, et julgeb endale lubada ühe vaba õhtu. Lehmad venivad lüpsile eriti visalt, aga üldiselt kõik sujub, väljaarvatud see, et süsteem päästab ühe lehma lüpsmata välja, mispeale tuleb ta Bæringi (talunik) abiga karjast kinni püüda ja uuesti tagasi ajada.
Claire lahkub päeva võrra plaanitust varem, Mari läheb teda bussi peale viima ja Bæring kaob ka kuhugi, mistõttu olen ükspäev vasikate toitmise ajal üksi kodus. Satun peale sellele, kuidas sünnib uus vasikas. Eelmised on sündinud öösel. Lehm iniseb vaikselt, viimaks hakkavad tema taguotsast paistma kaks sõrga. Teised lehmad vahivad ja nuusutavad seda imetegu hämmastunult. Olukord jääb tükiks ajaks muutumatuks, kuni ilmub lagedale pea. Lehm ajab ennast püsti ja värske vasikas kukub tümaki pea ees virtsasele betoonipõrandale. Lamab seal veidi ja ajab siis tudisedes pea püsti. Lehm asub teda kohusetundlikult lakkuma, kuniks tuleb Mari ja veab vasika aedikust välja. Too saab president Meri auks nimeks Lennart (esimene kuulus eestlane, kes Marile pähe tuli). Lehm püüab metalltorude vahelt puhastamist jätkata, urisedes pahaselt kogu mööduva liikluse peale. Enam nad ei kohtu.
Tööstusliku loomapidamise puhul tuleb loomadesse suhtuda rohkem nagu asjadesse ja mitte nagu inimestesse. See on kuidagi häiriv, ma kipun ikka möödaminnes lehma pead patsutama.
Eelmine
elu talus 2
Järgmine
tagasi Húsafellis

Lisa kommentaar

Email again: