tagasi Húsafellis

Kuigi olin kavatsenud jääda tallu kuuks ajaks, lahkun juba kahe nädala pärast.
Õhkkond on veidi pingeline ja islandi keele rääkimise võimalused kesised.
Talunik pole oma eluga rahul. Aasta tagasi toimunud lahutus kratsib veel ja tuleb kogu aeg meelde. Turureeglid ja rahakott pigistavad ja teevad meele mõruks. Ilma vaidluseta pole vestlust, vaidlus peab olema isiklikult ründav. Solvamine on nali. Kui see kõik korraks maha langeb, saab aga Islandi elust ja maailma asjadest rääkida küll. Lahkume sõpradena, saan kaasa kotitäie pirukaid ja kutse edaspidi läbi astuda.
Mari ja Clairega kohtume võibolla kunagi Alaskal. Kes teab.
Õues on tavaline Islandi maastik. Hall pilv tumesinisel taustal, esiplaanil tuules vibelevad kollased kõrred, roheline sammal ja erikarva hobused, siin-seal juhuslik kosk. Sõidan tagasi Húsafelli, et paar päeva mitte midagi teha ja maksta oma eelmise korra ööbimise eest. Kaardimasin ei töötanud ja netiülekande jaoks ei saabunudki IBANit.
Külalistemajas majutuvad töömehed, saan oma kasutusse väikse suvemaja. Selle eest Sæmundur raha ei võta. Pakib töömeeste jalust kogu kraami külmkapist kasti. Selle kasti saan suvemajja kaasa. Koos täis supipoti ja omaküpsetatud leivaga. Poleks pidanud poes käima. Suvemaja külmkapp pole ka just tühi. Pooliku augustikuise peekonipaki äraviskamine võtab terve järgmise päeva.
Eelmine
elu talus 3
Järgmine
elu Húsafellis

Lisa kommentaar

Email again: