Ikla-Tallinn

Oi kui kiiresti lähevad mööda kõik need täna nähtud kohad ja kui vähe jõuab märgata bussiaknast. Eriti erineval pool teed olevaid asju. Mere kohal on taevas selgeks läinud, tuul on pilved ära maismaa kohale puhunud.
Ei ole just Eestit läbi käinud, aga olen käinud läbi Eesti. Võib öelda, et umbes 4/5 kogu rajast kulges metsas, ülejäänust oli enamus läbi raba, laukasoo. Täpselt nagu laulus. Kummalisel kombel on kohatud inimestest olnud rohkem juttu kui loodusest ja maastikest. See maa ei ole ainult geograafia. Nii palju inimesi elab seal metsade keskel. Palju ilusaks tehtud maju, niidetud muru ja lilletatud aedu ja ka palju mahajäetud maju on seal metsade keskel.

Ennetamaks triviaalseid küsimusi (intervjuu iseendaga).
Kuidas oli?
Tore. Eesti on väga ilus.

Kas oli raske?
Jah, oli küll. Eriti neljandal ja kaheksandal päeval. Kõige raskem oli villimajandus ja see, et jalad hakkasid õhtuti valutama.

Kas oli katkestamise mõtteid?
Oli, Hiieveskis ja Kellissaarel. Otsustasin mõlemal korral vaadata hommikul, mis värk on. Hommikud olid lihtsamad kui õhtud.

Miks ei tule kokku 370 km + 3,5 km (Altja-Oandu)?
Jah, kokku tuli ligi 400 km. GPSiga mõõtmine pole mingi täppisteadus ja ka raja pikkus pole ilmselt sentimeetri pealt täpne. Aga eks minu käidud teepikkuse sees on nii ühest teeservast teise käimisi kui ka laagripaigal ringi tammumist, poeskäike, vaatetornidesse ronimist jms. Samas ei ole sees Loosalu rabaluuret, Aela järve otsinguid, Hüpassaare rabas käimist ja eks muid käimisi ka.

Kuidas on rajamärgistusega?
On ja ei ole ka. Kõrve rada ehk kuni Aegviiduni on väga hästi tähistatud. Edasi on väga hüplik, kohati on pikad lõigud ilma tähistuseta, lõpupoole on jälle väga hea. Mind hoidis eksimast GPSi jälg, mille sai tõmmata RMK kodulehelt. Legend on hea eelinfoks lugeda, aga sellest pole vist kuigi suurt abi reaalsel orienteerumisel. Rajakaart on kehv, sellel võiks olla märgitud näiteks peatuskohtade vahekaugused, rajaäärsed vaatamisväärsused ja puhkekohad. Küla- ja maakonnapiirid aga segavad. Rajamärgistus on joonistatud tee tingmärgi peale, seega ei saa kaarti uurides aru, millist rajalõiku on oodata. Ja tõesti, palun pandagu Hirvelaane laagriplatsi juurde silt.

Millised on eriti toredad laagripaigad?
Nõmmeveski, Hirvelaane, Loosalu, Tillniidu, Pertlimetsa. Tõramaa oma superluksiga ei lähe arvesse. Kogu see laagripaigandus on tegelikult väga tänuväärne ettevõtmine, eriti kui läheduses on vesi.

Koledad laagripaigad?
Oleks ju Hiieveski, aga Kellissaare diskoöö vastu ei saa miski.

Kenamad rajalõigud jalgsikäimiseks?
Muidugi kogu Kõrve rada, aga ka Sakala tee, Mukri raba kant, metsalõigud Loosalu kandis, metsatee enne Hüpassaaret, Rae järve äärne matkarada, Kabli matkarada. Okastega pehmendatud metsateed on kõndimiseks minu meelest kõige mõnusamad.

Kehvemad rajalõigud?
Oi need pikad sirged Soomaa kruusateed... Ka enne Tillniidut on tüütuid pikki sirgeid. Asfaldilõigud põrutavad jalgu, õnneks pole neid palju. Suure kotiga metsas ukerdamise vahelduseks kuluvad kruusateelõigud tegelikult kiiresti.

Kui palju nägin teisi matkajaid?
Tegelikult vähe, eriti vähe oli näha jalgsi matkajajaid, aga eks nendega sai ka rohkem samas tempos liigutud, erinevalt ratturitest.

Mis üllatas?
Männimetsi oli rohkem kui muid metsi. Eestis on nii palju sirget teed.

Kuidas ilm oli?
Hea, enamus aega ei olnud palav, ei ladistanud vihma. Aga kõike oli.

Aitähid:
'RKM-le, kes on teinud matkatee ja laagripaigad,
kenale neiule RMK Oandu looduskeskuses, kellelt sain maikuus kaardid ja legendi,
Madlile RMK Aegviidu looduskeskuses, kes lubas tarbida elutähtsaid teenuseid,
seenelistele, kes juhatasid mind Hirvelaane laagriplatsile,
ekipaažile, kes tõi moona Hirvelaande,
Urmasele ja Küllikesele, kellelt sain õlut ja geelplaastreid,
Algisele, kes säilitas viimase jupi moona,
RKM Tõramaa looduskeskuse seltskonnale, kes lisaks elutähtsatele teenustele võimaldasid toreda puhkepäeva,
Karulaane talule, kes varustab matkajaid joogiveega,
RMK Kabli looduskeskuse töötajale, kes andis vett ja infot viimase päeva jaoks,
ja hulgale tundmatutele inimestele, kes soovisid jõudu.
kommentaarid travelpod'ist

Aitäh ka teile kirjutamast!
G, on Aug 3, 2013 at 10:27PM
:)
nipitiri, on Aug 4, 2013 at 08:57PM
Eelmine
14. päev, 19,7 km, Kabli-Ikla
Järgmine
üks tore blogi

Lisa kommentaar

Email again: