Plateas

Pool hommikut ootame Yiannise tellitud pisikest autot, siis võtame ikka suurema, mis juba hommikust saati saadaval oli.
Ateena jääb selja taha. Esimene peatus on Plateas, Kreeka-Pärsia sõdade viimane vaatus. LP ütleb, et if you are a history buff, you will like to inspect the ruins... Iraani-reisi valguses me kahtlemata tahame inspekteerida.
Mööda välja on kive tunduvalt rohkem kui Tšingis khaani müüril, kohalejõudmine on ka lihtsam. Tuleb ainult tuimalt ignoreerida kaarti ja silte ja sõita kogu aeg otse. Sissepääs on tasuta, moodustame ilmselt tugeva 10% aastasest turistidevoost. Kivid on karedad ja teravad nagu ka kivide vahel kasvavad taimed, mille okkad ilusti kandade ja varvaste külge kinni jäävad. Müüriserva äärde on keegi pannud mitu lintidega pärga kodumaa kaitsjate mälestuseks. Istume kivi otsas ja vaatame, kuidas karjused üle kunagise lahingupaiga kitsi ja lambaid koju ajavad. Tunduvalt meeldivam koht kui Akropolis.
Galaxidisse jõuame pimedas. Hotellirahvale Dimitra nimi mõjub, saame vinge toa, kahekorruselise ja vaatega üle linna. Mulle jääb küll arusaamatuks, kas hotelliinimesed inglise keelt räägivad ja kas nad ka aru said, et mina tegelikult kreeka keelt ei räägi.
Eelmine
Ateena
Järgmine
kultuur

Lisa kommentaar

Email again: