veel üks klooster

Agios Triadose kloostris on lisaks meile ainult paar välismaalast.
Ust valvav onu teeb hoolsalt koolitükke ega tundu eriti hoolivat sellest, kas kabelis pildistatakse või mitte. 1981 olevat siin filmitud James Bondi.
Kalambakas vaatame üle neitsi taevassemineku kiriku, mis erinevatel andmetel pärineb 7. või 9. sajandist. Päris lahe. Uksel tikkiv tädi küll oma palka tagasi ei teeni.
Kalambaka tundub ka sobiv koht šoppamiseks ja asume raamatupoodi jahtima. Leiame ühe, kus on müügil ka kaks saksakeelset raamatut - õudukas ja krimka, ja ingliskeelne sopakas. Võtan krimka - kõige õhem, autor Nora Roberts, mis ei kõla just rõõmustavalt. Seest saab ka kreekakeelse "Kolm musketäri", mis raamatu paksuse järgi otsustades on lühendatud variant. Minu keeleoskuse puhul ilmselt sobiv. Võtame kaasa ka National Geograficu 100 parimat fotot.
Kala Nera on LP järgi ainus korralik rand siinpool Pelioni poolsaart. Näeb tore välja ja kubiseb hotellidest. Saame toa vaatega merele, rõdu ja kõik mugavused. Võtame õlled ja raamatud. Juba esimese peatüki lõpuks on Nora Robertsil kaks laipa ja teises peatükis tekib asja uuriva politseiniku ja teda abistava psühhiaatri vahel kuum liin. Kõlab paljutõotavalt. Lähen üle musketäridele ja läbin mõningase ponnistusega kaks esimest peatükki.
Eelmine
Meteora kloostrid
Järgmine
matk

Lisa kommentaar

Email again: