lahkumine ja Iraani kokkuvõte

Ronime veel mäkke, seekord parki (Jamshidiyeh), sööme turkmeeni restoranis, kus on külm ja õlut serveeritakse jää ja kõrrega.
Hoolimata asjaolust, et tegemist on praktiliselt limonaadiga, tundub see veider.
Öösel hotellist valja tšekates öeldakse meile vähemalt 20 korda "thanks so much".

Ma ei olnud küll esimene, kes lennukis rätiku peast rebis, aga igatahes juhtus see enne oma kohale jõudmist. Lennuk ise oli luks, lisaks õllele pakuti ca 500 telekanalit, mis meil kui telekaignorantidel silmad kirjuks võttis.
Dubai lennujaamas vahetasin riideid ja tundsin ennast ilma rätikuta ja lühikeste varrukatega taas inimesena. Jess. Igasuguseid harjumatuid tegelasi oli muidu näha, näiteks inimesi dekolteedega ja varrukateta. Tühjendasime raamatupoe mõnest raamatust.
Olime juba valmis saatma Korolile küsimust, et kuskohast ta siit alkoholi sai, kui leidsime baari laia õllevalikuga. Näole tekkis lollakas irvitus, mis ei taha sealt enam kaduda.

Lugesime Iraani kokku. Saime 29 täispäeva, mille jooksul läbisime maad mööda ööbimiskohast ööbimiskohta ca 2200 km, nägime ära 10 linna ja kulutasime kahe peale 2211 USD (ilma kaardiga makstud miniatuurideta). Mulle meeldisid kõige rohkem Khorramabad, Esfahan ja Kashan.
Kõige suurema kuluga päev oli 5. november - 151 USD (Esfahan ja nänniostmine), kõige väiksem kulu 29. oktoobril - 22,6 USD (Tabriz-Saqqez-Sanandaj), keskmine kulu päevas 75 USD kahe inimese kohta, mis jäi täpselt graafikusse. Graafikus oli arvestatud 80-ga.
Kõige rohkem pappi nõudis ööbimine (938 USD), siis söök (305 USD), edasi transport (220 USD), vaatamisväärsused ja ekskursioonid (142 USD) ja internet (22 USD). Pluss suveniirid, raamatud ja kõrbetuur. Raamatupidamise autor on Andrus.
LP-ga võrreldes hinnad tõusnud ca 50%, välja arvatud vaatamisväärsused, millest enamus on loobunud turistidelt kõrgemat hinda küsimast.

Kõige parema hotelli austava tiitli sai Aryo Barzan Shirazis, kõige jubedama nõiaella hotell Sanandajis.
Kõige parem vannituba: Shadi, Sanandaj.
Kõige jubedamale hommikusöögile konkureerisid Sayyah Kashanis ja Karbala Kermanshahis. Kõige veidram õhutus- ja valgustussüsteem oli Ghasris, Qomis.
Kõige parem vaade Shardari Inn Khorramabadis ja Shadi Sanandajis.
Kõige mõttetum vaatamisväärsus: Meybod Yazdi lähedal.
Kõige originaalsem küsimus kohaliku poolt: mis on teie presidendi nimi? Kõige raskem oli aga vastata küsimusele, miks te reisite.
Kõige parem söögikoht: Teheranis Khotoomi ja karavanserai Zein-o-din.
Kõige veidram pähetulnud asi: mingil hetkel järjekordses paykaniloksus istudes tabasin ennast mõttelt, et igatsen oma auto järele...
Hämmastas piknikukultuuri jääkide rohke esinemine looduses. Liiklus oli aga tunduvalt rahulikum kui reklaamitud ja ka vahtimine tänaval ei olnud eriti hull.
Söök on üllatavalt vilets, vähemalt avalikkusele mõeldud kohtades. Tundsime teravat puudust India ja Lanka köögist. Loodetavasti ei satu niipea kohta, kus tunda puudust Iraani köögist :)
Eelmine
endiselt pealinn
Järgmine
peaaegu rannas

Lisa kommentaar

Email again: