pühapäev

Kuna reede võrdub siin pühapäevaga, siis otsustame kultuurist loobuda, hoolimata LP kinnitusest, et kõik plaanitud vaatamisväärsused on avatud. LP-l on ennegi sellega probleeme olnud.
Võtame kohalike eeskujul suuna jõe äärde, lebotame murul, vaatame ja pildistame sildu. Neli on vanad, teised uued. Kõige vanemani jalutamiseks oleme liiga laisad. Vaatame üle kõige ilusama, kõige pikema ja kõige mittemidagiütlevama.
Edasi Armeenia kvartalisse, eesmärgiks söök ja Vanki katedraal. Kõik tundub olevat kinni ja väljasurnud. Peale hamburgerite. Leiame katedraali ja pildistame seda üle müüri. Korraks pistab ühest mulgust keegi vanamees pea välja, ent kaob kohe ja seest on kuulda riivikolinat. Nii, sinna meid ei lasta. Luusime niisama ringi, leiame veel kaks katedraali. Siis paistab meie suureks rõõmuks avatud restorani uks. Sees menüüd uurides selgub, et see on seesama, mida ennist otsisime ja loobusime. Kebab, tuul, virsikupuu, mis lähemal uurimisel osutub vist asjaks, mida meil müüakse hurmaa nime all. Vanamehed on teist nägu kui muud kohalikud ega räägi inglise keelt. Armeenlased ilmselt.
Meie lahkumisel restoran suletakse ja teed saame ülejärgmise tänava äärest.
Siestaks läheme hotelli, kus peetakse pulmi, tümps kostab pool õhtut. Mõnevõrra meeldivam siiski kui eelmisel õhtul vastastoas kräununud laps.
Õhtul veel jalutama. Uudistame akent, kus paistab keraamika. Selja taga peatub motikas, üks kutt hüppab maha, keerab poe ukse lahti ja palub lahkelt sisse astuda. Räägib, kuidas ta teeb seda, mis lähemal vaatlusel osutub keraamika asemel hoopis emaileeritud vaseks. Päris lahe. Võibolla läheme ka sinna tagasi.
Edasi üritab mingi napisõnaline tegelane tänaval juttu teha. Hello, Italy? Spain? Wife? Ehh? Siis pistab käe pihku, "bye" ja üritab meid mõlemat põsele suudelda. Taganeme põhjamaalasele kohaselt paar meetrit.
Õhtuseks teeks leiame täitsa euroopaliku kohviku koos superkalli interneti ja itaallasega, kelle inglise keelest võiks arvata, et ta on inglane või šotlane. On käinud Tallinnas.
Hotellitoas tekib mingi mühin. Andrus on juba valmis helistama igale poole, sh sauna, kui lõpuks leidub nupp, mis mühina välja lülitab. Niiet seekord polnud mina süüdi ja mühin ei tekkinud eelmises hotellis näpitud nupust, mille peale käis kuskil kõva kolin.
Eelmine
tagasi tsivilisatsioonis
Järgmine
turism

Lisa kommentaar

Email again: