viimane päev Esfahanis

Palav, nagu ka kaks eelmist päeva.
Külastame kesklinnast kaugemaid vaatamisväärsusi. Manar Jomban ehk värisevad minaretid. Ühte raputades hakkab teine ka kõikuma. Raputamine igal täistunnil. Vaatame raputamist koos vene turismigrupiga. (Nende kommentaar pärast: i shto bõl smõslj etava?) Üldse oleme Esfahanis näinud rohkem turiste kui enne terve Iraani-aja jooksul kokku, oma paarikümmet.
Otsustame jalutada kaks kilomeetrit zoroastristide torni juurde, mis asub mäe otsas. Ateshkadeh-ye-Esfahan. Ronimine päris karm, Heljele see meeldiks. Üleval tundub inimtühi ja rebin rätiku peast. Ei, siiski, tornis on paarike, kes on meist ilmselt sama suures vaimustuses kui meie neist. Istume ja vahime mäest alla mingi tunnikese, siis annab kõht endast märku.
Eilne vaibamees soovitas restorani armeenlaste juures, sõidame sinna. Rahvast palju, ka kohvikus kohatud itaallane. Küsimata tuuakse suppi, võtame kahepeale ühe kebabi, see on sobiv kogus.
Eilne õhtusöök tõestas, et kartuleid ei tunta. Küsimuse peale, do you have potato, teatas kelner särasilmselt, yes, french fries! No, boiled potato? Kelnerist sai hetkega kehastunud arusaamatus ja jäime riisi juurde. Kebabist pääsemiseks on ainus viis süüa kala.
Ootame ära Vanki katedraali avanemise, kus on ainsana senikäidud kohtadest säilinud välismaalastele kallima pileti müümise süsteem, 30 000 riaali vs kohalikele 5000 riaali. Maalingud on ilusad. Ja ei või olla - itaallane ka seal. Katedraali juures on eklektilise väljapanekuga muuseum: Armeenia genotsiid vaheldumisi Armeenia kunsti ja kirikuriistadega, eksponaatide hulka on eksinud ka kilpkonna kilp ja mõõkkala mõõk. Viimaste seost Armeeniaga ei suuda välja mõelda.
Magustoiduks ananassijäätis tänavanurgal.
Turism väsitab, peame hotellis siestat. Õhtul šoppamine. Teeme õnnelikuks juba tuttava miniatuurimaalija ja vase-emailipoisi. Krediitkaardisüsteem toimib Dubai kaudu, mitte-elektrooniliselt, kaupmees saab raha 1-2 kuu jooksul. Väiksematel ostudel kaardiga makstes allahindlust ei saa. Töötab üksikutes kohtades.
Proovime ära kohaliku spetsialiteedi gaz'i, hakkab hästi hammaste külge.
After-šopinguks istume teemaja rõdul ja vaatame tuledes Imaami väljakut. Ka teega kaasa saadav kook hakkab hästi hammaste külge. Täiskuu.
Eelmine
turism
Järgmine
kokkupuude tsensuuriga

Lisa kommentaar

Email again: