karma parandamine

Äratuseks teatab Kaarle kõrvaljurta eest, et meile saabus uus auto. Muidugi keegi jälle ei usu.
Kui ennast uksest välja venitan, sammub lähemale ei keegi muu kui Zaza. Mõjub nagu miraaž. Ta on sõitnud öö läbi, söömata ja magamata. Auto kohal koos uue juhiga. Sedapuhku inglisekeelne, mis tähendab seda, et saab aru vähestest inglisekeelsetest sõnadest ja suudab moodustada mõned laused. Teine valdab umbes samal määral vene keelt.
Sõidame kloostrisse hommikutseremooniale ja ühtlasi ka lootusega karmat parandada. Mungahakatiste laulujorinat jätkub terveks tunniks, joogiks saavad nad kokakoolat ja spraiti.
Anname Zazale ja juhtidele süüa ja asume teele Erdeneti suunas. Suuruselt teine linn Mongoolias. Zazal ja varujuhil on sealt lootust leida transport tagasi pealinna. Selleks etapiks kolib Kadri meie autosse ja saame teise auto näol endale lasteauto koos kasvataja Heljega.

Ööbimiseks jaguneme telgi- ja putkaparteideks, neli putkasse, ülejäänud telki. Saan oma telgi üksi sisse õnnistada. Juhan avastab tabavalt, et see meenutab kujult sarkofaagi, Martti soovitab sellesse mõttesse mitte väga süveneda.
Kuniks pioneer Kaarle üritab lõket põlema saada, ronime mäkke, lootes näha teisele poole loojuvat päikest. Päikest üles jõudes enam eriti ei paista, aga on kena aas kollaste lilledega.
Öö soe ja vaikne, kui jätta tähelepanuta kõrvaltelgist kostev norskamine.
Eelmine
Mongolia - where shit happens
Järgmine
pikk sõit

Lisa kommentaar

Email again: