Mongolia - where shit happens

Start seitsmest.
35 km enne sihtpunktiks olevat kloostrit pöörame asfaltteelt kõrvale, algab offroad. Mingi hetk teatab Saima ärevalt: "ümber läksid!" Me ei usu enne, kui järgmise käänaku taga esimese ekipaaži põhjaalune meile vastu vaatab. Inimesed õnneks ühes tükis, paar kerget muljumist ja šokk. Autol esiklaas katki ja külg mõlkis. Põhjuseks valesti valitud sõidukiirus. Levi pole.
Keerame auto õigeks ja sõidame edasi kloostrisse. Ümberläinud juht tuleb peagi seletama, et tema peab tagasi UlanBaatarisse minema, mootor katki jne. Martti seletab käemärkide abil, et kohe kui on levi, helistagu Zaza'le, et homme hommikuks oleks uus auto olemas. Loota ju võib...
Sõidame tourist camp'i ehk jurtlasse nagu selle hiljem ristime. Hind 7 usd, mille eest pakutakse ööbimist, hommikusööki ja ülipuhast pesuruumi. Vett tuleb küll tellida. Ülejäänud päeva veedamegi lõunat ja vett oodates. Pärast sööki ronime Helje, Helma ja tuhande kihulasega koos mäe otsa. Mingil hetkel asendub Helma Estriga. Vastasmäe vallutamine jääb veetakistuse tõttu ära. Tutvume hobuste ja kitsedega.
Õhtuks on saabunud soe vesi, naudime dušši.
Teadmatus edasise osas, levi polnud ka mäe otsas.
Eelmine
tutvumine mongoli politseiga
Järgmine
karma parandamine

Lisa kommentaar

Email again: