offroad, no road

Hommikuks kõigepealt kaamelipeatus pildistamisega. Siis kotkapeatus.
Ca 30-pealine raisakotkakoloonia, kes ennast kuni Martti ja Kaarle sekkumiseni üsna rahulikult pildistada lasevad.
Üritame jõuda mingi asustatud punktini. Vahetult enne linna/küla ainsal tõsisel laskumisel järsaku serval põrkub meie auto kiviga. Saame ukse sisse korraliku augu.
Lõunat sööme tourist campis. Pakutakse ka paberiga wc-d. Peale lõunat teeme pärast paarikümnemeetrist edasisõitu jalavanni, oodates teist autot. On jääkülma veega jõenire. Väga mõnus. Näeme teist autot uhkelt mööda valet teed edasi sõitmas. Levi pole. Pärast mõningast ootamist nad õnneks naasevad. Autokaotus keset steppi oligi veel proovimata.
Jätkame teed, kusjuures kaardil selle koha peal teed enam ei ole. Aga nomaad teab, et lühim tee kahe punkti vahel on sirge ja mingi rada ikka kulgeb. Õhtupoolikuks jõuame Tsagaan Nuuri (järv) äärde. Kirjanduse järgi on seal palju linde. Meil neid eriti vaadata paraku ei lasta, kihutame edasi. Maastik on sürr, vulkaanilised kivimid üksikute puudega. Tahaks pildistama jääda. Kuna sisenesime rahvusparki tagauksest, siis on väljumisel probleem ja juht peab pikalt midagi seletama. See-eest oleme läbinud läbimatu maastiku ühegi kaotuseta. Väidetavalt olla meie auto mingi hetk kõlkunud kuristiku kohal üks ratas õhus. Meie õnneks ei teadnud sellest midagi.
Keset tühermaad peatub villis, milles on meie autojuhi vend. Väike Mongoolia.
Läheb pimedaks ja seikleme hiiglaslike mutimullahunnikute vahel. Mõni üksik auto tuleb ka vastu, aga Mongoolia teede eripära tõttu tundub igaüks ajavat pimedas mingit oma asja. Keerleme ringi suvalises suunas (nii tundub). Indias oli tunduvalt ohtlikum, Mongoolias puudub sisuliselt vastutulev liiklus. Läheneb hiiglaslik mägi. Otsustan endamisi, et Tsetserleg (linn, milleni üritame jõuda) on kas läheneva mäe taga või a) ei ole seda üldse olemas; b) oleme sellest pimedas kogemata mööda sõitnud. Tsetserleg on mäe taga. Vahetult enne kaovad järsul laskumisel tagumisel autol tuled.
Esimene sihikule võetud öömaja on täis. Väldime kokkupõrget hobusemeestega. Järgmiseks leiame pappseintega hotelli, mille taaskord ristime bordelliks. Järjekordne külm mongoli dušš. Vett ka suht niriseb. Saame Heljega kahepeale ühe rätiku ja ühed linad.
Eelmine
ujumine päikesetõusul
Järgmine
plahvatus

Lisa kommentaar

Email again: