plahvatus

Kuna midagi süüa linnas naadami tõttu ei leia, siis on ainus võimalus katsetada telke peoväljaku ääres. Etendub õhu puhtaksrääkimise hommik guljashiga.
Minu panus osalusdemokraatiasse piirdub sellega, et olen kõigega nõus nagu Hiiu naine. Loosime kaardipaki abil uue istumiskorra autodes, et kaotada "meiet" ja "teiet". Satume Helmaga lasteautosse.
Juhani ja Estri nõudel järgnevad arstiotsingud, et tuvastada auto ümberminekust tekkinud hädade tõsidusaste. Tunni aja pärast on neil venekeelsed diagnoosid punase pitseriga paberil. Ravi ei määrata. Punase pitseri nägemine tuletab mulle hetkeks meelde mu ameti.
Sõit jätkub mongoli disko saatel. Saame kaela ka pisut rahet. Jõuame Karakoorumisse ja külastame templit nimega Zagain Gegeenii Süm. Saab natuke mäe otsa ronida.
Edasi Khar Balgas - uiguuri kivihunnik. Hakkab tuulama ja sadama.
Lähedal on mitmeid jurtlaid, kuid enamus neist on täis. Lõpuks leiame ühe vaba (Riverside, on tegelikult mõeldud kohalikele, keeli ei räägita), jaguneme kahte jurtasse. Süüa pakutakse kohas nimega Dream Land. Väga pidulik koht. Saabumas on Jaapani kroonprints. Lambaliha maitseb sedapuhku superhästi. Võrreldav Yazdi lähedal Zein-o-dini ja Kashani Delphaziriga.
Õhtul teatab Juhan, et internet on 500 m kaugusel. Ongi. Jurta, kus vähemalt kolm inimest minu tegemisi jälgivad. Ühendus suht kiire. Iga viie minuti tagant maandub klaviatuuril ööliblikas või mingi sarvedega satikas.
Kuna taskulambi kaasavõtmise vajadus jõuab minuni liiga hilja, pean kodujurtani orienteeruma käsikaudu. Vahetult enne jurtlat tundub, et pimedas tuleb mulle keegi vastu, mistõttu aeglustan sammu ja väldin seega laupkokkupõrget liiklusmärgiga.
Eelmine
offroad, no road
Järgmine
Karakoorum

Lisa kommentaar

Email again: