sooloetenduse lõpp

Vaevaline ärkamine ja spurt rongijaama.
On üks tabloo, kus pole muidugi mitte ühtegi kellaaega, mis millegagi haakuks. Õnneks on perroonil hulgaliselt ootel inimesi. Peagi kostab tuututamist ja valjuhääldist räägitakse midagi. Kaubarongid. Viimaks tuleb reisirong, minu arusaamise järgi valest suunast. Inimesi murdu. Erilist indu ma tuttavate nägude otsimisel üles ei näita, sest ei pea seda õigeks rongiks. Ühel hetkel vilksatab eemal tuttav kaabu, panen jooksu ja saan "omad" vaksali trepil kätte.
Pärast kiirmuljevahetust suundume Martti ja Kaarlega hotelliotsinguile, sest olen ainus, kellel on kohalikku raha. Esimene ühismagamispesa on küll vaba, aga ainult külma veega. Edasi hulgaliselt täis kohti. Viimaks leiame hotelli, kus 15 usdi näo eest lubatakse lisaks voodile ka kuuma vett. Saadan Martti ja Kaarle väikse taskurahaga jaama poole ja lähen oma hotellist välja tšekkima. Viimane era-hommikusöök ja dušš.
Grupiga taasliitudes on esmaseks ürituseks ühissöök, mis koosneb valdavas osas suutäiest salatist ja kondikeeduveest kännuseentega, viimast serveeritakse mushroom cream soup'i nime all. Tegeleme kuivendustöödega.
Edasine kava näeb ette transpordi muretsemise homseks, sest ma ei tee linnale just kuigi head reklaami. Minu jaoks on koht ennast ammendanud, lisaks kardan, et ei jõua Gobi kõrbesse. Väga omakasupüüdlik. Moodustame kolmese juhtgrupi, mis koosneb Marttist (strateegilise juhtimise osakond), Juhanist (raamatupidamisosakond) ja minust (PR) ja suundume Zaza kontori suunas. Pärast pikka läbirääkimist lahkume suht kahtlevalt koos kavatsusega võtta konkureeriv pakkumine.
Konkureeriv pakkumine kõlabki tunduvalt paremini, veedame ülejäänud päeva kordamööda kahe auto ülevaatust oodates ja tehes, külmi jooke tarbides (mittealkohoolseid kusjuures) ning ühes peamises vaatamisväärsuses - State Departement Store's chillides. Viimane, tõsi küll, piirdub matkatarvete osakonna külastamisega, kus telgist eraldi vihmakatet ei müüda. Keegi peab järelikult koos minuga riskima ligunemisega.
Teen ettemaksu ja siirdume volituseta tegutsemisele tagantjärele heakskiitu saama. Pealik esitab lugu küll ainsa saadavalolnud võimalusena. Eneselegi ootamatult olen sattunud mingisse ajutrusti.
Homne algus kell 7 ja lootused internetile kahanevad tunduvalt. Gobisse peaks jõudma, kotte katusele pakkima ei pea ja igaühel on oma iste. Priiskamine. Tõeline reis hakkab nüüd.
Eelmine
tagasi oma toas
Järgmine
tutvumine mongoli politseiga

Lisa kommentaar

Email again: