Trælanípa vaade

Lumi on mereni.
Sõidan Vágarile. Sinna viib üks kahest Fääride merealusest tunnelist. Teine viib Klaksvíkki. Merealused tunnelid on tasulised ja makstakse, nagu ka praamiga sõites, ainult ühe otsa eest. Ju nad ei usu, et inimene väikesaarele jääbki.
Vágar on saar, kust fäärlased on kogunud kokku enamus neid pilte, mida turismivoldikutesse pannakse. See tähendab, et sinna võiks minna ja et seal on teised turistid.
Käin vaatamas Fääri saarte suurimat järve, mille nimi on vahelduva eduga Leitisvatn ja Sørvágsvatn. Kohalikele lihtsalt Vatn. Järv on lisaks suurusele tuntud selle poolest, et asub mere kohal ja seda nimetatakse optiliseks illusiooniks. Merepinnast kõrgemal asuv järv pole iseenesest mingi imeasi ja illusioon pole see samuti, sest järvest kukub merre kosk, aga droonifotodel näeb see tõesti veidi omapärane välja. Järvest palju rabavam on Trælanípa mäelt avanev vaade Ritubergsnøvale ja lõunapoolsetele saartele. Vaade on muidugi rabav, aga mitte ootamatu, sest seda on internet täis.
All järve ääres saaks mööda kive teisele poole jõge kalpsata, aga ma ei leia endas selleks piisavalt entusiasmi. Siingi hea. Päike soojendab, lained solisevad vaikselt piki kallast. Teises kaldas on parv linde ja üksik kajakkija.
Raja alguses on putka, kust soetatakse pilet. Eramaa, arusaadav. Neid radu, kuhu trahvi ähvardusel ilma giidita on keelatud minna, ma ignoreerin. Väljapressimine. Ja mille alusel erainimene mulle trahvi teha saakski. Igatahes, putkast saab pärast „tasuta“ kohvi ja rääkida juttu kahe igavleva kohaliku noormehega. Kui tunnelit veel ei olnud, oli saarel rohkem elu. Nüüd põrutavad kõik kohe Tórshavni. Nende sõnul on Vágaril kogu aeg ilus ilm ja nad pole käinud enamuses neis kohtades, kus mina olen. Jäävad vastuse võlgu küsimusele, kas Viðoy kõrge mäe õige nimi on Villingadalsfjall või Villingardalsfjall. Netist leiab mõlemat varianti. See-eest annavad homseks rajasoovituse.
Enne kodusaarele naasmist käin kohas, kus nõia sõrm ja väidetav kukal ühe pildi peale jäävad. Madala päikese valguses näeb see kõik äärmiselt meeldiv välja.
Olen nüüd kolanud ringi täpselt pooltel saartel. Paar tükki tuleb veel, aga kuus jäävad kindlasti käimata. Seekord.
Eelmine
fyri vestan
Järgmine
Fjallavatn

Lisa kommentaar

Email again: