Gryfino-Krakov

Elu kiirteel.
Tänane sõit kulub kilometraažist hoolimata rutem kui varasemad. Pea kogu distants kulgeb kiirteel, millest osale tuleb ka pilet lunastada. Etendust on täie raha eest. Suured kaubaautod on moodustanud karavanid, millest mööda sõites peavad kogu aeg olema silmad kuklas, et selga ei sajaks mõni rakett-tüüpi auto. Seega tuleb pidevalt kiirendada ja pidurdada ja kütust kulub ebamõistlikult palju. Ka ümbruse vaatlemiseks ei jää mahti, kuigi põldude kohal kenad raagus puudega alleed eri suundadesse sirutuvad. Vahel otsustab mõni tegijam kaubaautojuht, et ka tema sõidab kiiresti ja on vaja karavanist mööduda. See võtab aega. Kui manööver toimub selja taga, on tükk aega muretu, sest kimajatel on mõneks ajaks tropp ees. Kui nad aga lõpuks valla päästetakse, siis vajutavad pedaali autopõrandast läbi. Minu niigi olematu tahtmine soetada asju, eriti välismaa omi, väheneb veelgi. Eriliselt totter meelelahutus.
Kütust, muide, rehkendavad nad siin kuupdetsimeetrites.
Jõudnud Krakovisse, teen tiiru ümber kvartali, et saada pihta parklasse viivale käigule. Auto juba katkemiseni pingul närvid saavad täiendava vopsu. Sõidetakse ju pidevalt ilma suunda näitamata üle joonte, ületatakse kiirust (süsteem ei oska siinseid kiirusepiirangu lõpu märke lugeda ja tihti neid polegi) ja nüüd on tunneli seinad mõlemal pool umbes kümne sentimeetri kaugusel. Tarkvarainsener ei ole nii kitsa tunneli läbimist ette näinud. Miniatuursel parkimiskohal on minu nimega silt. See tuleb enne parkimist teisaldada. Teisaldamiseks tuleb auto, ee, kuhugi parkida. Ma teadsin, et siia on kasulik valges jõuda.
Kolin tuppa, mis on seitsme luku ja riivi taga. Vastasmajas müüakse pruutkleite ja akna all sõidab tramm.
Tutvun pealiskaudselt vanalinnaga, mille renessanss- ja barokk-ehitised on valikuliselt valgustatud. Ronin kindlusse ja söön poola toitu, mille sisse on pandud ülemäära soola.
Krakov on Väike-Poola vojevoodkonna keskus ja sattus kavva, sest olla ilus linn ja siiakanti oli nagunii asja. Väike-Poola on muuhulgas ületanud hiljuti uudisekünnise teatega, et piirkond on tunnistatud vabaks homodest, lesbidest ja muudest sellistest inimestest. Ootan kannatamatult õllekõhuvabu, kihutajatevabu, liigse soola ja liigse müra vabu piirkondi.
Ahjaa, Poolas on lõpuks püütud kinni esimene ametlik koroonaviiruse kandja. Raadiost tuleb iga laulu järel koroonareklaami ja hoiatusi.
Eelmine
krzywy las ja Oder
Järgmine
Krakov

Lisa kommentaar

Email again: