Krakov

Korraliku turistina stardin kohe hommikul objektile.
Päike paistab, linn on rahvast täis. Väisan riigipanka. Zlott sai eelmisel aastal saja-aastaseks. 70% poolakatest ei toeta eurole üleminekut. Zloti kurss on olnud stabiilne ja laenudega ilmselt keegi euro küljes ei ripu. Üleminek ise oleks kallis. Milleks.
Kiustan kahte turismiinfopunkti, andmaks teada, et turist ei taha ainult osta, süüa ja vaadata töö-teeb-vabaks-laagrit, vaid ka näiteks matkata. Mõned matkakaardid on saadaval raamatupoes. Pikkade matkaradade kohta ei tea infopunktid midagi. Veider, endal nii palju püstiseisvat metsa.
Järgmine objekt, Czartoryski muuseum, sisaldab rohkem esemeid ja vähem pilte kui ma eeldasin. Leonardo da Vinci ”Daam hermeliiniga” on eksponeeritud omaette toas nagu mõni pühapilt. Hermeliin on tegelikult kärp.
Giidi saatel võib teha tiiru 1364. aastal asutatud Jagelloonide ülikoolis, õigemini selle kõige vanemas osas: raamatukogus, loenguruumis ja varakambris. Moodustame tandemi kirgiisi neiuga. Ei saagi aru, kumb on rohkem üllatunud, kas giid sellise rahvaste kombinatsiooni üle või Nurzat, kohates Kopernikuse-aegses ülikoolis inimest, kes on ratsutanud Son kuli äärest Issyk kuli äärde. Ülikoolimuuseumis on kõik päris, alates Kopernikuse immatrikuleerimistunnistusest kuni Oscari kujuni. Pidulikeks üritusteks on ruumid siiamaani kasutusel.
Jalutan Kazimierzi, juudi linnaossa sööma. Siin on filmitud ”Schindleri nimekiri”. Midagi ei tule tuttav ette. Eks filmi vaatamisest on muidugi aega ka mööda läinud.
Õhtul on Chopin. Sest Poola, see on ju Chopin. Ei?
Eelmine
Gryfino-Krakov
Järgmine
Krakov-Myslenice

Kommentaarid

 • Külli  •  6. märts 2020
  Miks naised on sillal üles riputatud?
 • Grete ja Vanaema  •  6. märts 2020
  Mida Jagelloonide ülikoolis õpetati? Ja kes on Oscar? :) Jätkuvalt põnevaid elamusi!
 • Anneli  •  6. märts 2020
  Naiste osas tekkis mul sama küsimus, aga internet ütleb ainult, et tegemist on akrobaatidega ja kunstiteos olevat ajutine.
  Ülikoolis õpetati alguses filosoofiat, õigusteadust ja arstiteadust, veidi hiljem lisati teoloogia. Praegu õpetatakse kõike, üle 100 eriala.
  Oscar on kuldne sale mehike, filmiauhind.

Lisa kommentaar

Email again: