Myslenice lähistel

Ringsõit algab püha Andreasega.
Tema kirik Graboszyces on muidugi lukus, aga väraval on info, kuhu peab turist helistama, kui ta tahab kirikut vaadata. Valmistan ette poolakeelse lause, kuidas kirikuvaatamist küsida. Paraku ei võta keegi toru. Toruvõtmisega saaksid nad ometi turismihooaega oluliselt pikendada. Sindleid laduda nad siin igatahes mõistavad.
Püha Nikolai kirik Polanka Wielkas sisaldab kuulu järgi eriti palju uhket barokki ja rokokood, aga siin pole isegi silti telefoninumbriga. On ainult silt renoveerimistööde kohta aastast 2018, mis ilmselt pole õiget hoogu sisse saanud. Paar akent on katki ja aialipid lääbakil. Kirikaias kasvavad märtsikellukesed.
Poręba Wielkas on püha Bartolomeuse kirik, üks vanimaid Sileesia mägedes. Paremas korras kui eelmine, aga täpselt sama lukus. Lukuaugust saab sisse piiluda.
Peetri ja Pauli kirik Lachowices on UNESCO kultuuripärandi nimekirjas ja sindlikatus lainetab erilise hooga. Aitan parklas neiul küünla põlema saada. Kirik on mõistagi lukus. Ümber kiriku on vägev surnuaed ja kunstlilli on siin kõvasti kulunud.
Kirikud tänaseks ammendatud, järgmine objekt on 18. sajandil ehitatud kõrts Sucha Beskidzkas, mis tänapäeval pakub kohalikku toitu. Üllatuslikult ongi lahti ja süüa saab.
Viimane koht nimekirjas on Lanckorona vana planeeringuga turuväljak. Seos koroonaviirusega on juhuslik. Ümber väljaku ja ka lähimatel tänavatel on tõepoolest laiade räästaalustega madalad majad ja neil paistab hästi minevat. Ronin mäe otsa kindlusevaremeteni, sest kusagil võiks ju ühe geopeituse aarde üles otsida. Näiteks siin. Teine on peidetud turuväljakule, aga selle ümber tiirleb liiga palju mugusid.
Poolakad tähistavad juba teist päeva naistepäeva.
Eelmine
Krakov-Myslenice
Järgmine
Myslenice-Stary Sacz

Lisa kommentaar

Email again: