Marmelete-Bensafrim-Barão de São João, 36,6 km

Uinume rõduuksest sissekostvate ritsikate siristamise saatel. Meessakslane norskab.
Hommikul kohvikus saan teada, et omlett ei ole hommikusöök, seda sellisel kellajal ei saa. Saab ainult võileiba. Einestamise saateks saab jälgida koera ja kasside sõprust.
Ilm on üllatuslikult pilves, aga seda rõõmu ei jätku kauaks. Kena on siiski käia veidi aega ilma higistama ja saabastes on kuidagi palju ruumi. Kuna pilvedesse mähitud mäed on üks mu nõrkusi, siis läheb Sara kaugel ees ja hirmutab metssigu.
Paar küla, palju asfalti. Üksluine lai org. Jõgi on ainult nire. Kuigi ronima enam ei pea, on samm siiski tönts. Palavus roiutab ja eks me oleme ka üldiselt väsinud. Täna on taas pikk päev. Norm on 30 kilomeetrit, aga kuna lõpp-punktis pole ööbimiskohta, siis tuleb veel kuus kilomeetrit edasi vantsida. Konkureerivatest sakslastest, kes varem üles tõusid, liigume kiiremini.
Maastikku ilmestavad tuuleveskid ja hiiglaslikud päikesepaneelid, meenutamaks, et mõni aeg tagasi tiksus terve Portugal nädal aega ainult taastuvenergial. See on tehtav.
Bensafrimis on mitu kohvikut ja pood, kus me oma kottidega ringi ei mahu keerama. Veidi pärast linna jääb Sara telkima, ma jätkan järgmise asustatud punktini. Moodustasime hea tiimi. Temalt raamat öömajade hindade ja nendeni orienteerumise juhistega, minult kaart ja gps. Tema vedas mind mägedest üles, samas plaanis ise Furnazinhases katkestada. Kui me parasjagu üksmeelselt vait ei olnud, siis rääkisime keeltest, matkamisest ja keskkonnast. Võimalik, et kohtume veel rajal või siis vähemalt finišis.
Läbi korgipuusalu, mööda villadest ja sigadest. Barão de São João on kena väike linn, mille sees on palju turiste. Peatänaval on telgid. Öömaja leidub üllatavalt lihtsalt. Poiss räägib inglise keelt, küsib, kas ei ole raske üksi kõndida. Ega ma täpselt aru ei saa, mis ta sellega mõtleb, aga veidi keeruline oleks seletada, et ega ma tegelt ei kõndinudki üksi, aga too teine telgib praegu kusagil kellegi viljapuuaias. Koristamine on natuke pooleli jäänud, vaibad ja muud tarvikud on asetatud kõrgematele kohtadele. Laotan need oma äranägemise järgi laiali. Turiste täis söögimajas saan kuni WiFi parooli küsimiseni hakkama portugali keeles. Tekib tume pilv. Saral ei tule täna küll tähistaevasse vaatamisest midagi välja.
Eelmine
Monchique-Marmelete, 16,6 km
Järgmine
Barão de São João-Vila do Bispo, 24,7 km

Lisa kommentaar

Email again: