Portugal. On ilmnenud, et neil on paar laiskade inimeste matkarada. Enamus elu käib portugali keeles, millest pole väga keeruline aru saada, ainult et see kõlab nagu räägiks keegi hispaania keelt rämeda vene aktsendiga (ärge seda portugallastele öelge, neil ei ole tegelikult hispaanlastega midagi ühist peale Guadiana jõe).

sompus Madalmaad ja esimene peatus

Portugalis on soe, ilus ja odav ning kohalikke rohkem kui turiste. Erinevalt näiteks Islandist, kus on külm, ilus ja kallis ning kohalikke tuleb turistide hulgast hoolega taga otsida. Mis muidugi ei tähenda, et Islandile ei peaks veel minema, sest ega turisti elu ei pea kerge olema.
Loe lisaks

Ilha Deserta

Pistan pea aknast välja, et vaadata, mis ilm on. Päike, aga karge. Riietuse järgi võib selgelt eristada külmast kliimast saabunud turiste, soojast kliimast saabunud turiste ja kohalikke. Leian hommikusöögiks šiki koha, kus iga tool on isemoodi.
Loe lisaks

mägedesse

Hommikul ajab valutav kurk köhima ja otsustan pärast tavapärast hommikukroissanti pöörduda moodsa meditsiini poole.
Loe lisaks

Alcoutim-Balurcos, 24,5 km

Kui pea rõdule pistan, on päike alles Hispaania mägede taga ja õues õhk piisavalt karge, et basseini hüppamise asemel võtta kuum dušš.
Loe lisaks

Arrifana-Aljezur, 19,5 km

Kedagi ei ilmunudki minu tuppa. Hommikusöögil on üllatavalt palju toitu. Üks moos on sipelgate hulgas eriti populaarne.
Loe lisaks

Aljezur-Odeceixe, 27,6 km

Söögisegaduse päev. Hosteli hommikusöök algab tegelikult hiljem kui õhtul lubatud, miska küsin raha tagasi ja kappan minema. Enne kui liiga palavaks läheb.
Loe lisaks

tagasi tsivilisatsiooni

Hommikul heliseb telefon. Veider. Kusagil lubavad mingid inimesed endiselt katusekorruseid välja ehitada. Tundub täiesti pointless.
Loe lisaks

kultuur

Vastupidiselt Goncalo ennustatule pole hommikul mingit vihma. Võtan igaks juhuks siiski vihmajope kaasa.
Loe lisaks

veel kultuuri

Samasse kohvikusse hommikust sööma minnes tabab eriti sõbralik kohtlemine. Ja nad ei räägi enam inglise keeles.
Loe lisaks