Vale Seco-Santiago do Cacém, 22,3 km

Pesin kogemata kõik sokid ära. Need on nüüd kõik märjad.
Grillin kõige lootustandvamat paari hommikusöögi ajal vannitoa põrandasoojenduse peal. See on esimene koht, kus põrand on soe. Lõpuks tuleb ikka niisked sokid jalga panna.
Samas majutuses resideerunud saksa-austria naiste sõnul on järgmises talus hammustavad koerad. Üks sai ainult augu pükstesse, teine ka hambajäljed säärele. Kaart näitab, et teist teeharu pidi minnes saab probleemse koha vahele jätta, peab ainult sadakond meetrit rohkem mööda maanteed kõndima. Edasi keerab tee taas põldude vahele ja peagi võtab suuna ühe majapidamise hoovi. See tuleb kuidagi tuttav ette ja ega need naisterahvad ei tundunud ülearu hästi mäletavat, kust nad tulid. Korjan pihku mõned kivid. Õuel on kirjeldusele vastavad koerad sedapuhku ketis ja poetan kivid maha tagasi.
Suuremas koguses põllumajandusmaastikku ja kägusid. Hiiglaslik eukalüpt ja palju korgipuid. Ilm on meeldivalt pilves. Lambakari tormab nõlvapidi alla, esilammas jääb äkki seisma ja vaatab tagasi: "miks jookstakse?" Kõik vaatavad nõutute nägudega üksteisele otsa. Jahin liblikaid. 15. sajandi kloostrivaremete juures taltsutab vanaproua kolme koera ja uurib, kuhu minek.
Kui viimast tõusu pidi Santiago do Cacémi kiriku suunas turnin, langevad vihmapiisad. Kui piisavalt kaua kõndida, hakkabki lõpuks sadama (Santiago do Cacémi vanasõna). Istun kiriku trepile ja vaatan raja algust tähistavat plakatit. Algus on muidugi tegelikult Narvas. Või lõpp, kummast otsast vaadata. See rada on osa rahvusvahelisest rannikurajast, mis ühendab Narvat selle majakaga, mille juures viimati Sarat nägin.
Hotellimees ütleb murelikult, et hommikusööki hakatakse andma poole kaheksast, kas see on minu jaoks piisavalt hea. Saanud teada, et olen mitte algus-, vaid lõpp-punktis, hakkab naerma ja arvab, et siis see ilmselt ei ole enam minu jaoks oluline. Ei ole. Homme on 87 km Lissaboni ja alustan alles kella kümnest.
Silma jääb toidupood, kuniks taipan, et seda pole enam vaja. Harjumus käia keset teed. Jalad on äkki valusad ja väsinud. Varbaküüs püsib ühte serva pidi, Tallinnani ilmselt välja ei vea.
GPS on mõõtnud Portugali pinnal kõndimist 561,9 kilomeetri jagu. Portugalis on nüüd käidud küll.
Eelmine
Cercal do Alentejo-Vale Seco, 21,1 km
Järgmine
tagasi tsivilisatsiooni

Lisa kommentaar

Email again: