8. matkapäev

Öö on rahutu. Telgi põranda all rabistavad hiired ja piiksuvad aeg-ajalt erutatult. Kogu põrand liigub nende siblimisest.
Telkidega pea kohal neil ilmselt varasemad kogemused puuduvad. Lisaks hirnuvad pidevalt hobused. Hommikuks on telk jääs.
Hommikul on näha korraks päikest ja eemal hulka lumiseid mäetippe. Sel ajal kui telgist fotokat võtan, kaovad tipud lillasse udusse. Pärast hommikusööki oleme üleni hallis pilves, kõik mäed on kadunud. Mõne aja pärast tekib valgesse pilve mõni auk, kust paistab näiteks lumine mägi sinise taeva taustal. Muidu on ümberringi näha ainult künkaid. Pika punnimise peale tuleb päike lõpuks välja.
Lõunat sööme jurtas, mille perenaisel on kiire, sest lapsed vaja kooli saata ja sellega seoses palju asjatoimetusi toimetada. Räägib hästi vene keelt ja tahab, et tema lapsed õpiks võõrkeeli, aga külakoolis on nii vene kui ka inglise keele õpetus kehval tasemel. Kokku on tal 6 last, üks neist juba ülikooli lõpetanud. Eestile reageerib sõnaga "radnõje".
Kohtume teiste turistidega, kellel on kahe peale kolm saatjat. Näeme ära ka esimese hobuse seljas istuva kirgiisi naise.
Ootame jurta juures jupp aega, kuni saabub auto produktidega. Saame uue lahustuva kohvi, šokolaadikreemi, paprika, tee, suhkru, moosi ja muud kraami.
Siseneme eriti värviliste vaadetega orgu, kus puhub tugev tuul. Maadleme telgiga, et tuul seda ülespaneku ajal minema ei viiks. Kohvipaus tuulevarjus uute produktidega (sai pudiseb ikka).
Pärast kohvipausi lastakse meid lõpuks kuumaveeallikasse. Establishment koosneb kahe ruumiga uberikust, esimeses ruumis on nagid ja teises suur veega auk. Lauad on lakke kinnitatud kleeplindiga. Mädamunalehka on kõvasti. Külma vett saab jõest, kuuma august. Ennast kasida tuleb pisikeses metallvannis esimeses ruumis, vältides vee ajamist põrandale. Kuuma vanni ronimine on problemaatiline. Vesi on väga kuum, aukudest mullitab pidevalt tulist juurde. Seisame serval naga Vana-Kreeka skulptuurid ja valame endale plastmassist amforatest kuuma vett kaela. Kogu lõbu maksab 100 somi.
Õhtusöögil liitub meiega oma vennal kusagil läheduses külas olev vanamees, kes igatseb taga NL-i. See aeg õpetas tema sõnul naisi austama. Lenin oli tubli mees. Siiralt ei usu, et Eestis ametnikud ei varasta, ei usu ka revolutsiooni imettegevasse jõusse.
Mäe tagant illumineerib kuu pilvi.
kommentaar travelpod'ist:

...lisaks kasvas spaa laes mitut erinevat sorti vammi ja muid seeni... ja kui püüdsime põrandal oleva linoleumi alla piiluda, siis tõusetus küsimus, miks me läbi põranda ei kuku :P Aga kuumaveeallika vesi pidada ravima kõiksorti hädasid, sh vallalisus jmt. Grete, on Sep 1, 2010 at 09:45AM
Eelmine
7. matkapäev
Järgmine
9. matkapäev

Lisa kommentaar

Email again: