Gorodenka-Tammispää

Äratus kell viis, et Kalle jõuaks pealinna siis, kui vaja. Mind tuleb panna tagasi sinna, kust võeti ehk Gorodenka kordoni ette.
Vahetame igaks juhuks tagumise sisekummi ära, sest ööga on veidi õhtul pumbatud õhku siiski minema putkanud.
Kohanimesildid annavad meile teel vastuolulisi korraldusi. Torma! Kükita! Raja! Tudu!
Hakkab kohe sadama. Linnud laulavad täiest kõrist ja toomingas lõhnab. Vastu sõidab piirivalvepatrull, kes jääb seisma, sest ma jään seisma. Aga mul vaja teha pilt Narva jõest koos tumedate pilvedega. Kaks kitse läheb aeglaselt üle tee. Läbi Kuningaküla, Permisküla, Karoli ja Jaama. Karoli on koht, kus majaukse ees on hari ja lillepeenrasse on rehvidest luiged lõigatud.
Põikan Vasknarvasse. Kirikaia uks on lahti, aga kirik ise kinni. Aias kohatud naisterahvas ütleb, et lahti on kirik hommikul ja õhtul. Kell on kümme, minu jaoks piisavalt hommik, kohalike jaoks aga ilmselt siis mitte. Sajab eriti ladinal.
Kuna midagi paremat pole teha kui rattaga sõita, siis sõidan ühe hooga Alajõele. Seal tuleb päike korraks välja. Vaatan ringi RMK Karjamaa lõkkekoha järele, aga ühtki viita selle kohta pole. Leian Uueküla lõkkekoha, mis koosneb paljudest katusega laudadest puude vahel. Lauad on üksteisest eestlaslikus kauguses.
Pildistan Kauksis randa, vihm jääb korraks järgi. Peipsi kohalt läheneb uusi tumesiniseid pilvi, rannas pole peale minu kedagi. Keedan RMK Kauksi lõkkekohas teed. Uni tikub peale.
Piirissaare praam ei käi mulle sobivatel päevadel, seega on mõistlik veel natuke edasi sõita. Kell ka vähe alles. Käin vaatan Rannapungerjas tuletorni ja Lohusuus poes. Peipsil on ainult kolm tuletorni. Ostan imelikke asju ja taaraautomaat on siin imelik. Kohukese ja pirni tarbin kohe poe ees. Kui vett ringi villin, tuleb poest vanamees ja kummardub vaatamiseks peaaegu ninapidi vastu pudelit. Küsib, mis siin toimub. Seletan, et valasin just vee ühest pudelist teise. Vanamees polevat midagi sellist varem näinud. Neil on siin küll üksluine elu, kui isegi vesi ühest pudelist teise ei lähe.
Olen sisenenud Jõgevamaale.
Tammispääl jäi silma telkimisala. Ala ees on silt telefoninumbriga. Numbril vastab meesterahvas, kes nendib, et eriti varajane telkimisesoov ja eks minge telkige siis. Raha ei taha. Plats on tuuline. Panen telgi algul katusega laua juurde üles, aga kolin siis ringi. Ei saja.
Täna läbitud 79 km.
Eelmine
muusikaline vahepala
Järgmine
Tammispää-Kavastu

Lisa kommentaar

Email again: