Tallinn-Jõelähtme

Tagalateenistus on hommikuks varunud veel sušit ja pannkooki.
Tuul on itta väntamiseks soodne (kas purjega jalgratas on juba konstrueeritud?).
Esimene peatus on Rotermanni büroos, kus Jana on puhkusel ja kõik teised tunduvad ilma minuta suurepäraselt hakkama saavat.
Vaatan üle Reidi tee ehituse ja Pirita sadama. Järgmine peatus Rohuneeme rand. Paar inimest, palju soga vees ja prügi kaldal. Muidu ilus koht. Tulevad kaks ratturit, kiiguvad ja lähevad ära.
Kelvingisse saab läbi metsa mööda terviserada. Muhe rada, maandub kahe põõsa vahelt villamürakate keskele. Edasi Leppneeme, Tammneeme, Pärn..., ei, Randvere. Vaadelda saab eri-ilmelisi arhitektuurseid lahendusi nagu eilegi. Paks rahakott võimendab nii maitset kui ka maitsetust.
Kui eile õnnestus mul leida peamiselt võsavaheteid, siis täna püsin alates Kelvingist kenasti asfaldil. Puhkepausikohti on keeruline leida ja jäätisepoode jääb teele ainult üks. Kusagil Muuga teel.
Uuskülast Saviranda suunduva tee alguses lubatakse lahtiselt jooksvat kurja koera. Korjan igaks juhuks pihku paar kivi, aga eks igasugu katteta lubadusi ole juba nähtud. Juba suurelt teelt ära keerates tekkis kahtlus, et olen siin väljasõidus käinud. Tee asemel oli siis tohutu mudaväli. Koera mälupilt ei sisalda. Paistab kaks maja. Esimese juures sõidab mees murutraktoriga ja noogutab mulle sõbralikult. Teise juures sõidab mees eemal murutraktoriga. Kaks koera jooksevad vabalt neile eraldatud ja traataiaga piiratud territooriumil. Võib kivid maha visata.
Lõpp läheb kiiresti. Ülgasele ja sealt tõkkepuudega piiratud golfikülla. Enne küla on kaart. Jätan meelde, et vasakule, paremale, paremale, vasakule, paremale. Luuletus töötab. Pererahvast pole kodus, võti on kivi all. Ring on täis. Kokkuvõte homme.
Täna 64 km.
Eelmine
Leetse-Tallinn
Järgmine
kokkuvõte

Kommentaarid

  • Grete  •  19. juuni 2019
    Wow!
  • Katariina  •  20. juuni 2019
    Lumi ei kata veel kogu maad, aga valge paplitolm juba katab.

Lisa kommentaar

Email again: