kojuminek

Hommikusel taksosõidul heidame viimased pilgud maale, mis lõpeb mere kohal ootamatult ära.
Lennujaam on Peasaare lõunatipus.
Edinburghis on piisavalt vaba aga, et trammiga kesklinna sõita. Plaan minna botaanikaaeda asendub vihma tõttu plaaniga süüa hommikust ja siis vaadata edasi. Edasi vaatame raamatupoodi ja seal on nii palju raamatuid, et silme eest läheb kirjuks. Väsime lõpuks nii ära, et kiikame ainult korraks palagani kuninglikul miilil ja läheme siis tagasi lennujaama. Siin linnas on kõik väga suur.
Lennujaam ei tööta. Turvakontrolli moodustub saba asemel jõuk ja väravaid näitav tabloo lubab Helsingi lennu väravat näidata seitse minutit tagasi ja kustub siis sootuks. Mängime maalt lahkumise mängu ja saame tulemuseks šokolaadi. Kuus penni siiski jääb. 
Helsingis on tervelt 20 minutit ümberistumiseks. Väljalend aga hilineb, sest ootame transfeerreisijaid. Tallinnas selgub, et see võis olla meie pagas, mida oodati. Ühesõnaga soomlased suutsid meie seljakotid sellest tohuvabohust üles leida ja meile kaasa panna.

Numbrite kokkuvõte ütleb, et Lerwickist Tallinnasse tulek võttis umbes 14 tundi, sinnaminek umbes-täpselt kolm ööpäeva rohkem.
Sinnasõidu transpordikulu oli kahe peale 968,52 eurot (ainult buss, rongid ja praam), tagasituleku oma 1208,97 eurot (ainult lennud). Kui liita juurde ka ööbimine, söömine, taksod ja trammid, siis vastavalt 1490,03 eurot (siia ei ole arvestatud Eurostari pileti vahetamist) ja 1407,79 eurot.
Mulle oli suur üllatus, et kulu oli pea võrdne. Kui kaks aastat tagasi kalkulatsiooni tegin, oli lendamine 2–4 korda odavam. Vahepeal on lennupiletite hinnad läinud üles ja Saksamaa rongide hinnad veidi alla. Lisaks olid Lerwick-Edinburghi lennu kõige odavamad kohad välja müüdud. Sinna oleks saanud ka odavamalt, kui oleks vähem kohvitanud ja õlut joonud ja praamis kookoni asemel põrandal maganud. Ka Berliinis ööbimine polnud hädavajalik, aga ilma ööbimiseta oleks jätkurongile jõudmine olnud kahtlane.
Süsinikku heitis lendamine umbes kaks korda rohkem, aga need kalkulaatorid pole teab mis täpsed.
Bussides, rongides ja praamidel ei huvita kedagi, mis sul kotis on ja ka jaama kohale ei pea nii vara minema (kui Eurostar välja arvata). „Maa mõõtmine“ annab parema ettekujutuse, kui kaugele on kodust tuldud. Ja kas on üldse vaja nii kaugele minna.
Eelmine
varajased linnud

Lisa kommentaar

Email again: