varajased linnud

Poole viie ajal tuleb vaadata, kas udu on.
Pole. See tähendab, et minnakse Nossile linde vaatama. Noss on pisike saar teisel pool Bressayd, mis on pisike saar Lerwicku vastas ja kaitseb sadamat tuule eest. Bressayl elavad ka mõned inimesed, aga Nossil ainult linnud.
Vara tuleb minna selleks, et nautida erilist hommikuvalgust, mis sedapuhku tähendab tihedat pilvkatet, mis võiks esindada ükskõik millist valget aega päevast. Sadamasse koguneb grupike unetuid linnuhuvilisi, kes ajavad selga päästevestid. Sõit Nossile võtab umbes 20 minutit, lisaks pausid, et vaadata pringli uime veest vilksatamas, pisikesi lunne, kes oskavad juba sukelduda, ja anda suurännile kala. Paadijuht Phil räägib lugusid sellest, milleks suuränn on võimeline, lisaks sellele, et ta on üks paljudest väljasuremisohus liikidest.
Peatume Nossi idaserva püstloodis kaljuseina all. Sellest kõrgem on Shetlandil ainult kaljusein Foulal, aga Foulal pole seal linde, nagu Phil kahjurõõmsalt teatab. Nossi sein on suulasid täis. Veel mõni aeg tagasi oli ka mitut sorti kajakaid ja tirke, kes on aga selleks hooajaks juba lahkunud. On näha pisikesi musta näoga juntsusid ja noori 3-aastaseid linde, kes on tulnud kaaslast valima ja pesitsemise vaatluspraktikale. Noored on allpool ja vanemad kakavad neile pähe.
Sõidame veidi eemale, parv suulasid sabas, sest nad on ära õppinud, et nüüd saab kala. Nii võib väga lähedalt näha, kuidas suulad mürts ja mürts vette sukelduvad. Kalade pärast käib kõva madin. See tundub olevat haruldane võimalus näha suulasid nii lähedalt, et neid saaks lausa käega katsuda. Suula on Euroopa kõige suurem merelind.
Käime korra saare all koopas ja müristame siis tagasi Lerwickisse. Hommikusöögiks on lahti tervelt üks koht. Sööme kõhu täis ja läheme koju magama.
Pärastlõunal ostame mõned raamatud. Päike tuleb välja. Jätame kasutamata võimaluse õhtusöögiks laud broneerida, mis võib olla viga. Või ka mitte. Esmaspäeviti on paljud kohad nimelt kinni. Saame siiski jala ukse vahele prantslase juures, kel pole alkoholimüügiluba, aga kes juhatab lahkelt, kust saab. Käristame veini välja ka kõrvallauas einestavale hollandlasele. Vaatlus näitab, et üksikud reisijad hoiustavad pooliku pudeli edasiseks tarbimiseks perenaise juures.
Eelmine
pühapäev
Järgmine
kojuminek

Lisa kommentaar

Email again: