viimased asjatoimetused

Osaline pilvusus nagu lubatud. Ja kõva tuul. Vaade toast üle kogu linna, lagedad mäed kaugel paistmas.
Kõigepealt on plaanis šoppamine. Hypermarket, nänn ja vein. Siis postkontor. Siis kultuur.
Ekskursioon kullavaramusse. Peeni nikerdustega ehteid tegid nad siin juba enne meie ajaarvamist. Meie ei ajanud arvatavasti sel ajal isegi üksteist veel nuiaga taga. Giid on asjast vaimustuses ja omavahel rääkida ei tohi.
National Museumis on veel kulda ja karda ja suuri potte. Lisaks okupatsiooni-teemaline näitus. Kõige meeldejäävam on Khevsureti külameeste kiri Ameerika valitsusele, et nemad kolhoosi ei taha, vaid tahavad oma kultuuri, relvi neil ei ole ja seega kavatsevad nad ennast kaitsta mõõkade ja pistodadega. Selle kohal teadagi kelle tsitaat: zhitj stalo lutshe, zhitj stalo veselee...
Kunstimuuseum on äge. Gruusia 20. sajandi kunst. Eriti meeldivad mulle Elena Akhvlediani, Lado Gudiashvili, David Kakabadze ja Mose Toidze pildid. Lahedalt värve, Elena Akhvelianil ka Tallinna vaade Nigulistega. Ja terve tuba Pirosmanit. Joonistada ta vist eriti ei osanud, aga maalida küll. Tema pildid on valdavalt tehtud veinipudeli eest erinevatele restoranidele, kust need hiljem üks kunstnik, kelle nime ma enam paraku ei mäleta, kokku ostis.
Nukuteater jääb kahjuks ära, sest täna etendust ei ole.
Sööme ennast lõhkemiseni täis ja lõpetame õhtu nukuteatri kõrval mõnusas retrokohvikus.
Tbilisi taevas on veidrad värvilaigud.
Eelmine
ilm
Järgmine
lühitutvus Kiieviga

Lisa kommentaar

Email again: