savi ja puit

Äratuseks kella ei pane, aga ärkame ikka kell kaheksa.

Hotell tellib meile songtao, et käia läbi bussijaamast ja saada teada, et buss Chiang Maisse väljub iga tunni tagant ja pileti saab osta homme, ning sõiduks keraamikamuuseumisse. Muuseum on kaugel. Kõigepealt püütakse seal tuvastada meie päritoluriiki, aga kaustikus Eesti lippu ei ole. Seepeale tuleb noormees ja pildistab meid üles. Piletihinna sisse kuulub giid ja kausse treivad meistrid, kes turisti saabudes igaüks ühe kausi valmis teevad. Eriti popid on kukkedega kausid. Moodsamad nõud on väga ilusad, aga sellegipoolest ei kavatse ma neid metsa kaasa võtta. Külli võtab paar elevanti. Tulevad veel mõned läänemaised turistid. Oleme siin linnas kokku lugenud juba paarkümmend turisti.
Jalutame jõeni, et leida teiselt poolt Külli jaoks "terve maja, palju asju sees". Maja leidub, kuigi kaardistamises ei ole nad siin väga tugevad. Suunaviitasid seevastu harrastatakse. Ban Sao Nak on 1895 ehitatud tiigipuust maja, seisab 116 vaial. Põrandad on veidi viltu, mööbel on ilus. Hinna sees on külm jook. Olles joogi serveerinud, asub vanem daam kulme kitkuma.
Veel on vaja leida "Louis'i maja". Ilmneb, et me seda juba eile nägime, aga siis ma veel ei teadnud, et see on eriti vaatamisväärne maja. Suur maja, puidukaupmehe Leonowensi ehitatud, seisab tühjana. Eile ma ainult murdsin sisse vastasmajja ja kolasin seal ringi. Tulevad noormehed ja asuvad mingeid pukke sisse kandma.
Edasi söök ja jook jõe kaldal, seejärel laseme endale eilses kohvikohas värsket kohvi jahvatada. Suure kehamassiga mees räägib juttu juurde. Tais kasvatatakse ainult arabicat, mille juured ei kannata päikest. Seepärast tuleb kohvi kasvatada metsas. Kuningas käskis üksiti puid juurde istutada. Ülakorrusel on hulk pilte kuningast ja tema tehtud piltidega fotoraamat. Eelmine kuningas Bhumibol siis. Kohvikoht avati eelmise aasta 13. oktoobril, kuninga surma-aastapäeval. Uus kuningas ei ole veel troonile asunud, vaid palunud aega leinamiseks. Ta pole eriti populaarne ka.
Tais tehakse tervisesporti. Tänavatel on näha jooksjaid ja rattureid. Lampangis on isegi tähistatud rattarada.
Internetis näidatakse Pärlet.

Eelmine
turnimine mäel
Järgmine
siin on teisi turiste ka

Lisa kommentaar

Email again: