jalutuskäik Hvannadali

Ilm on peaaegu ilus. Kuiv, natuke päikest, maalitud taevas.
Sõidame kaldale ja jaguneme samadesse tiimidesse. Meie tiim võtab suuna paremale piki randa, üle kivide, mida ma mäletan, köietrikk, kus köis on tänavu ainult järsema külje peal, järsk rada üles, mis eelmisel korral oli väga märg, mudane ja libe. Rannal asjatab rebane, vahib meid umbusklikult ja jookseb köit kasutamata kaljut pidi üles. Tervelt veerand tunniks saabub suvi, saab suure hulga riideid ära võtta.
Hvannadalis on kaljud linnupesadega ja eemal vabaltseisev kivitükk. Peame piknikku. Tundub olevat rebaste hulgas populaarne piknikukoht.
Tagasi, seal on teine rebane. Paatikakerdamine üle libedate kivide.
Purjetame läbi kohatiste päikeselaikude Lónafjörðuri suunas. Siggi teeb kaks tiiru ümber vabaltseisva kivi, väga lahe. Kivil on rivid linnupesadega. Kivi nimi on Súlnastapi. Salka Valka edeneb hästi.
Ilmaennustus ütleb, et alustan jalutamist homme pärastlõunal, kui tuul ja vihm on vähesemad ja öösel üldse järele jäävad. Hiljemalt hommikuks jõuan Látrari majaka juurde. Ja magan terve päeva, sest edaspidi on eriti hull ilm. Ja siis tuleb hea ilm. Kui muidugi vahepeal jälle ilmaennustust ei muudeta.
Eelmine
turnimine Hornvíkis
Järgmine
Lónafjörðurist Látrarisse, 15,63 km

Lisa kommentaar

Email again: