elu praamil

Kell üksteist libiseb reelingust mööda Hirtshals, mille kohal heljuvad tutt-pilved ja parv kajakaid.
Praam stardib pool tundi varem kui graafikus ette nähtud. Olen juba jõudnud süüa Sindalis korraliku hommikusöögi (miks öömajapidajad arvavad, et külalistele kangesti meeldivad pisikestesse plasttopsidesse pakendatud või ja moos?), juhendanud tanklas hispaanlasi, kes ei saanud tuhkagi aru, kuigi minuga suhtles tankur eesti keeles, sabatanud tükk aega vihmases sadamas ja tutvunud katusetelkide valikuga ning tuvastanud, et mulle ettenähtud kajutis on kolm koikut neljast juba hõivatud. Sadamas ootas muuhulgas praamile pääsu terve rida ühesuguseid Volkswagen Touarege.
Taani kokkuvõtteks võib nentida, et taanlased on väga naeratusvalmid. Manavad naeratuse näole juba siis, kui on oht, et keegi tuleb.
Nagu juba mitu aastat tagasi plaanitud, panen Musili mõneks ajaks kõrvale ja alustan Stieg Larssoni „Lohetätoveeringuga tüdrukut“. Sain triloogia mingil imelikul konverentsil esinemise eest kingituseks ja otsustasin kohe, et loen seda praamiga Islandile sõites. Mis siin muud ikka teha.
Seoses selle praamireisiga olen vastu tahtmist saanud autoomanikuks. Kui küsisin, millistel tingimustel võin liisinguauto mitmeks kuuks Islandile viia, sain vastuseks, et nii kauaks autot Iirimaale viia ei või. Täpsustusele, et tegemist on kahe erineva saarega, ei saabunud kunagi vastust, miska sain aru, et meil ei ole seebiliisinguga enam millestki rääkida.
Taas kajutisse vaadates näen, et jagan seda kolme muumitrolli meenutava vanaprouaga, kes on üllatunud minu saabumise üle. Tuvastavad siiski lõpuks taanikeelse vadina saatel, et neljas koiku on nende äraolekul seina küljest horisontaali lastud ja sellele must seljakott tekkinud. Järgmisel kohtumisel on prouad juba lihtsalt rõõmsad ja uurivad, mis keelt Eestis räägitakse ja palju seal ka inimesi elab. Nemad lähevad Fääridele.
Kohvikus näidatakse Fääri-Taani ühisfilmi, mis on islandi keeles ja inglisekeelsete subtiitritega. Internet pardal maksab hingehinda. Toit sööklas on tagasihoidliku kvaliteediga.
Terve päeva on ümber praami ebatasane ja hall Altlandi ookean, millel ekslevad päikeselaigud.
Eelmine
Jonseredist Sindalisse
Järgmine
elu praamil 2

Lisa kommentaar

Email again: