12. päev, 27,9 km, Kopra tare-Rae järv

Ärkan öösel paar korda, tuli põleb vaikselt, seintel tantsivad varjud, vihm on järele jäänud ja on hubane ja soe olla. Tuleb olla tänulik nii jalgrattaga vanamehele, kes mind kiirelt läbi vihma astuma sundis kui ka Tanelile, kes tegi tule.
Hommik on pilves, kuid endiselt soe. Potipõhjakarva pilvede vahelt vilksab sinist taevast. Sajab ja ei saja ka. Tavapärane võimlemine: jope selga, jope ära. Rajamärgid on siin enam-vähem hästi, väljaarvatud üks ristmik ja üks ilusate ümmarguste numbritega kilomeetripost, mis on teepervele pikali heitnud. Tänaste teede juurde käib millegipärast see laul.
Mõned sirged teed hiljem olen Kilingi-Nõmmel, linnas. GPS juhatab linna väikse ringiga, rajamärgid otse. Lähen otse. Esimene jalgrattal vastu sõitev vanamees soovib jõudu. Apteegist soetan korraliku varu villiplaastreid ja istutan ennast siis Triinu pubisse. Söön wokki ja pannkooki ja minu pea kaks nädalat pakitoiduga harjunud seedimise jaoks on see ilmselgelt liig.
GPSi jälg juhib mind edasi täpselt sealt Konsumi ja lillepoe vahelt läbi, kustkohast Lätis kohatud neiud minna soovitasid. See lillepood, mis esines Schillingu ajal Egiptuse kontrrevolutsioonilise Morsi poe nime all. Kuni Rae järveni on tee ääres mitmeid autosid ja metsas tatsavad korilased, ämbrid käes. Naine, kelle autoaknast vaatab välja koer, sõidab minust lausa paar korda mööda, uurib, kuhu ma teel olen ja pakub küüti. Jään jalutamisele kindlaks.
Ees paistab sinist taevast, aga mõne aja pärast kaob see kuhugi. Varbasirutuspeatuses näitab mesilane, kuidas ta mööda kanarbikuõisi toimetab, ronib siis mahakukkunud kuivanud lehele ja jääb sinna pidama. Tööluus?
Rae järve ääres on tõesti kolm katusega lauda ja ujumiskohas sild. Vallutan järvele kõige lähema laua, osalt seepärast, et ülejäänud kahe vahele on pargitud auto, milles istuvad lapsed nõuavad häälekalt laulu, eemal kügelevad täiskasvanud vastavad järjekindlalt kärkivas kõneviisis eitavalt. Diskussioon ei arene ja on ilmselgelt kestnud juba mõnda aega.
Ujuda on mõnus. Järve ääres on kalastav ema lastega. Järv on muidu tekitatud Ura jõe paisutamise tulemusena.
Tundub, et parema jala väikse varba ots on valmis koos küünega küljest ära tulema. Kahtlane. Jätan esialgu paika.
kommentaarid travelpod'ist

Tubli,pea vastu!
Tühja sest väikesest varbast!!!
vanaema, on Jul 31, 2013 at 04:40PM
  Oli äärmiselt meeldiv kohtumine Anuga!
  Kylliki, on Jul 31, 2013 at 07:54PM

Eelmine
11. päev, 35,9 km, Tõramaa-Kopra tare
Järgmine
13. päev, 32 km, Rae järv-Kabli

Lisa kommentaar

Email again: