tagasi pealinna suunas

Termopüülide lahingupaiga ausammast lähemalt vaatama minnes riskime eluga ja ületame jala kiirtee.
On Leonidase kuju ja eraldi mälestusmärk thespialastele. Erinevalt Plateast ainult üks kuivanud pärg. Meri on pärast 480. aastat e.Kr. suure jupi kaugemale läinud ja kunagise kitsaskoha asemel suur lage väli, kus täna küll 300 spartalast pärslaste väge kinni ei peaks. Mõni kilomeeter edasi on aga tunnelid läbi mäe, seal võtaks pärslased kinni küll.
Theologos, järjekordne neoliitikumiajast pärit linn, on LP andmetel on üks reisi kõrgpunkte. Paraku on tee kõrgpunkti juurde rohtu kasvanud ja meil ei õnnestu isegi leida traataias mulku, kustkaudu oleks võimalik sisse pääseda. Ainsateks vaatamisväärsusteks jäävad seega aial ronivad teod ja tavern, kus võtame tavernamehe keelitustest hoolimata ainult salati ja õlle.
Maratoni-nimeline vaatamisväärsus koosneb laialiasetsevatest punktidest, muuhulgas nt ka Egiptuse jumalakujud. Mõningase vaevaga leiame ateenlaste hauakünka, mis on ka kindlalt traataia taga. Aed pandi kinni juba kell kolm. Pildistame üle aia ja loeme sõjaajaloo selleks korraks ammendunuks.
Rafinasse lennukit ootama. Umbes midagi meie Keila taolist. Öömaja eest rekordhind.
Eelmine
Agia Kiriaki
Järgmine
koju

Lisa kommentaar

Email again: