loodusering

Ümber järve sõidu päev.
Lubatud inglise keelt kõnelev autojuht osutub siiski kaheosaliseks, üks juhib ja teine räägib inglise keeles. Juht olla sel tiirul esimest korda, giid tuli juhti juhtima tegelikult.
Näeme jõge, siis järve, kust seesama jõgi välja voolab. Järve nimi Shish Pir - kuus dervišit. Olevat siinkandis kunagi elanud. Järv muidu pisike, umbes viiendik Prossast. Jube tuul. Joome teed ja sööme marmelaadi moodi ollust, mida nimetatakse halvaaks. Teeme ka tiiru ümber järve. Edasi allikani, kust saab omakorda alguse järv. Maaliline koht, kui prügivirnadest mööda vaadata. Tuleb keegi tegelane, kes kurdab, kuidas kuld (vesi siis) voolab tühjalt Pärsia lahte, kuigi välisinvestorid oleks nõus selle eest miljoneid maksma. Valitsus polevat asjast huvitatud.
Giid, kes pole sel retkel tegelikult giid ja lubab soovi korral vait olla või autos oodata, räägib päris palju huvitavat iraanlaste elust. Sellest, kuidas suletud uste taga miniseelikute ja alkoholiga erapidusid peetakse, kuidas istuvat presidenti loodetavasti tagasi ei valita, kuidas rätik naistel mingil ajal tulevikus ehk peast kaob. Viinamarjadest aetavat kodus veini. Keelust hoolimata kodud sat-tv-sid täis. Kuuleme head võrdlust 1979.a. revolutsiooni kohta - see oli Iraani rahva lennuk, mille mullad kaaperdasid. Hiljem raamatuid tudeerides selgub küll, et tegemist on tuntud sloganiga.
Reklaamipaus: tundub, et Pars Tourist Agency viib inimesi päevase etteteatamisega igale poole Shirazi ümbruses. Räägivad keeli ka. www.key2parsia.com.
LP järgi on Shiraz kuulus oma meditsiinihariduse poolest ja seetõttu hea koht haigeks jäämiseks. Katsetame seda kerge kõhutõvega (mehed ON nõrgemad) ja tutvume kohaliku meditsiinisüsteemiga Selgub, et reedene päev ei ole haigeksjäämiseks eriti sobiv. Liia retseptist (pipraviin ja lahked lõunamaa mehed) on puudu kõik alkoholi sisaldavad komponendid.
Õhtul käin üksi banaani ostmas.
Eelmine
katkised kivid
Järgmine
Shiraz-Yazd

Lisa kommentaar

Email again: