talvine eelluure

(vasakul illustratsiooniks reisieelsetel kuudel väljakujunenud Islandi-keskne maailmapilt, prügi ülemises servas keskel on Jan Mayen)

hakatuseks

Sügis-talvised edetabelid pidasid Islandit konkurentsitult kõige turvalisemaks reisisihtkohaks.
Loe lisaks

saabumine

Topin esiti kõik nodi väiksemasse seljakotti, aga tundub, et statiiv, kummikud ja paksud vatipüksid ei saa seal hästi omavahel läbi. Kassid ka.
Loe lisaks

veel veeprotseduure

Enne kella kümmet on enamus kohti veel suletud ja tänavad vaiksed. Ringi vuravad ainult suurte rehvidega maasikuautod ja pisibussid, mis hotellidest turiste erinevate ekskursioonide jaoks kokku korjavad.
Loe lisaks

vihm

Sajab ladinal. Läheme sellest hoolimata vaatama Seljalandsfossi koske.
Loe lisaks

jää, ikka jää

Äratus veel varem kui eile, et saada kätte veel parem päikesetõus. Pilvede osas on olukord paljulubav, aga jää on rannast suures osas uttu tõmmanud.
Loe lisaks

põhja

Hommikul ründame väiksema rühmaga jälle randa jääd nillima. Seda olevat sinna eile eriliselt suurte kamakatena juurde toodud.
Loe lisaks

lumes

Hommikul kell kaheksa ehk pärast hommikusööki kohtume oma supersõidukitega. Kaks maasturit ja üks bussilaadne asi.
Loe lisaks

kosk ja veel üks kosk

Hommikul olevat olnud päikesevarjutus. Õnneks oli taevas Islandi kohal paksus pilves, muidu oleksin pidanud kahetsema, et selle maha magasin.
Loe lisaks

poolsaarele

Hommikul sajab mingit löga. Veebikaamerad, mille kaudu saab teeoludega tutvuda, näitavad ühes kohas lihtsalt valget ekraani.
Loe lisaks

kallasrada

Päike. Palju päikest. Auto kapotil on veepiisad jäämuhkudeks külmunud.
Loe lisaks

sisemaa

Õhtul olid teise kaarde vaadates siiski virmalised.
Loe lisaks

kuum vesi

Kardina vahelt õue piiludes on kõigepealt näha hiinlast, kes pildistab üleni sinist taevast ja selle allserva rivistatud lumemägesid. Ei ole just kõige sobivam päev autosõiduks.
Loe lisaks

Reykjanesi poolsaar

Reykjanesi poolsaare peamisteks vaatamisväärsusteks on sinine laguun ja Keflavíki rahvusvaheline lennujaam.
Loe lisaks

rändom

Lennujaama kõrval bensujaamas käib kibe askeldamine. Järjest rohkem turiste liigub ringi omal käel ja rendiautoga ja peab paagi enne varahommikust lendu ja auto tagastamist täis tankima.
Loe lisaks